Ze smartfonem do muzeum

Telefon może stać się obowiązkowym wyposażeniem wycieczek po muzeach. I wcale nie chodzi o robienie zdjęć cennym eksponatom.

czytaj więcej >>

Alchemia światła na Wawelu

W piątek 18 września wieczorem na Wawelu odbyło się wyjątkowe widowisko - "Wawel. Alchemia światła".

czytaj więcej >>

TRIAS w Muzeum Narodowym w Warszawie

TRIAS AVI, jako dostawca i integrator systemów audiowizualnych zadbał o multimedialną aranżację wystawy czasowej „Olga Boznańska (1865-1940)”.

czytaj więcej >>

Multitouch Globe - technologia dotykowa na okrągło

Firma DISPLAX Interactive Systems zapowiedziała wprowadzenie na rynek interaktywnej dotykowej powierzchni w kształcie kuli. DISPLAX Multitouch Globe ma średnicę jednego metra i umożliwia użytkownikom wchodzenie w interakcję z wyświetlanym kontentem za pomocą dotyku.

czytaj więcej >>

Nowy system oznakowania Zamku Królewskiego

Dnia 3 listopada 2011 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski otworzył nową ekspozycję dzieł kolekcji Lanckorońskich oraz nowy system oznakowania Zamku Królewskiego. Elementem oznakowania są multimedialne totemy outdoorowe zainstalowane przez firmę Perfect Displays.

czytaj więcej >>

Prototypowa kolumna DS przed Montréal Museum of Fine Arts

Astral Out-of-Home, jedna z czołowych kanadyjskich firm reklamy OOH poinformowała o nowej prototypowej instalacji digital signage, która obecnie jest testowana przed nowym pawilonem muzeum Montreal Museum of Fine Arts (MMFA).

czytaj więcej >>

Sztuka piękna w blibliotece dzięki integracji ArtPlayer z Black Box

Firma Cumedin ApS ogłosiła, że ArtPlayer.com – serwis Digital Signage, który wyświetla światowej sławy obrazy Moneta, Van Gogha, Renoira i innych wielkich malarzy – jest teraz w pełni kompatybilny z systemem Black Box, co pokazuje instalacja w kopenhaskiej bibliotece Taarnby Community Libraries.

czytaj więcej >>

Cyfrowa galeria sztuki

Anglia Ruskin University, jeden z największych uniwersytetów wschodniej Anglii otworzył pierwszą tego typu cyfrową galerię sztuki na swoim kampusie w Cambridge. Ruskin Digital Gallery wykorzystuje wyświetlacze wysokiej rozdzielczości do prezentacji sztuki.

czytaj więcej >>

Muzeum Sztuki Współczesnej MACBA w Barcelonie

Hiszpańskie Muzeum Sztuki Współczesnej nie tylko jest na bieżąco jeżeli chodzi o sztukę, lecz również inwestuje w najnowsze nośniki cyfrowe, które poszerzają jego możliwości.

czytaj więcej >>

Copyright © P.H.P. MARENGO 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.