Podczas odbywających się w tym tygodniu targów InfoComm 2019 w Orlando na Florydzie (największych targów audiowizualnych w Ameryce Północnej), firma LG prezentuje najnowsze rozwiązania dla klientów biznesowych - szeroki wachlarz wyświetlaczy komercyjnych, od panelu Micro LED i przezroczystego panelu OLED po panel Open Frame OLED i pełną linię produktów LED.

Gości odwiedzających rozległe stoisko LG na targach InfoComm wita ogromna instalacja OLED o kształcie wodospadu, która w fascynujący sposób prezentuje niezwykłe możliwości komercyjnych wyświetlaczy Open Frame OLED. Dzięki wyświetlaczom LG Open Frame OLED otwierają się zupełnie nowe możliwości projektowania innowacyjnych i elastycznych paneli informacyjno-reklamowych. Ze względu na brak oddzielnego źródła światła wyświetlacze te są niezwykle cienkie i lekkie, a także elastyczne w stopniu pozwalającym na wyginanie podczas montażu i tworzenie instalacji o różnych kształtach.
Na targach InfoComm 2019 po raz pierwszy na świecie został pokazany jedyny w swoim rodzaju panel LG Micro LED. Matryca LG Micro LED, stanowiąca przyszłość cyfrowych urządzeń informacyjno-reklamowych, jest zbudowana z mikroskopijnych diod LED tworzących indywidualnie sterowane piksele, pozwalające na precyzyjne odwzorowanie detali obrazu. Średnica poszczególnych diod LED wynosi mniej niż 50 mikrometrów, czyli jest porównywalna z wielkością drobinki kurzu lub połową grubości ludzkiego włosa.
Panele z nowej serii LG LAPE są zbudowane ze specjalnie zaprojektowanych elastycznych modułów LED umożliwiających kształtowanie wklęsłych i wypukłych powierzchni o promieniu krzywizny 1000 mm, dzięki czemu zapewniają praktycznie nieograniczoną swobodę projektowania. Urządzenia z serii LAPE charakteryzują się małym rozstawem pikseli i są wyposażone w opracowany przez LG algorytm Dynamic Contrast Algorithm, który pozwala na uzyskanie żywego obrazu o bogatej palecie barw i głębokim kontraście.
Nowy 130-calowy wyświetlacz z serii LG LAAF zaprojektowano z myślą o łatwym specyfikowaniu, zamawianiu i instalowaniu. Panel ten, uznawany za idealny zamiennik projektorów w salach konferencyjnych, jest wyposażony we wbudowane głośniki oraz gniazda połączeniowe AV, przez co zaspokaja wiele potrzeb klientów biznesowych. Wyświetlacz LAAF jest kompatybilny z technologiami czołowych partnerów, takich jak Crestron i Cisco, a ponadto będzie współpracować z rozwiązaniem LG Signage365Care umożliwiającym monitorowanie i diagnozowanie urządzenia w czasie rzeczywistym.
Przezroczysty wyświetlacz LG OLED, który w tym miesiącu został po raz pierwszy wprowadzony do sprzedaży w USA, zaprojektowano do specjalistycznych zastosowań komercyjnych, zwłaszcza w sklepach detalicznych i hotelach, tak aby zapewnić klientom wyjątkowe wrażenia. Wszechstronny 55-calowy wyświetlacz (model 55EW5F) zapewnia znakomitą jakość obrazu charakterystyczną dla matryc LG OLED, co oznacza, że klienci będą mogli jednocześnie oglądać film na ekranie oraz przedmioty ustawione za ekranem.
Nowością w bogatej ofercie wyświetlaczy LG o dużych przekątnych na rok 2019 są monitory dotykowe IDB („cyfrowe tablice”) wykonane w technologii IPS In-cell Touch. 86-calowy monitor LG TN3F jest wyposażony w wygodne i niezawodne funkcje dotykowe, dzięki którym znakomicie sprawdza się w salach konferencyjnych, salach wykładowych oraz innych miejscach pracy zespołowej. Monitory dotykowe z tej serii są wykonywane w technologii In-cell Touch opartej na procesie bezpośredniego łączenia, eliminującym szczelinę między matrycą LCD a szklanym panelem zabezpieczającym. Taka konstrukcja pozwala na uzyskanie krótszego czasu reakcji, a tym samym realistycznych wrażeń podczas pisania, dzięki czemu „cyfrowa tablica” doskonale sprawdza się zarówno w salach konferencyjnych korporacji, jak i w salach wykładowych.
Podczas targów InfoComm firma LG prezentuje różnorodną ofertę wyświetlaczy OLED i LED, odzwierciedlających postęp w dziedzinie technologii dla klientów B2B oraz wynikające z niego nowe możliwości. Ze względu na naszą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie paneli zarówno OLED, jak i LED, zajmujemy uprzywilejowaną pozycję jedynego producenta, który może zaoferować swoim klientom tak szeroki wybór urządzeń informacyjno-reklamowych. - Lee Choong-hwoan, szef jednostki biznesowej Information Display działy LG Electronics Business Solutions.
Źródło: LG

Zapisz się do Newslettera

Partnerzy