Idea urządzenia jest godna zainteresowania - kartę Intel Compute Card można zainstalować w kompatybilnym urządzeniu, co pozwoli rozszerzyć jego możliwości. Cena jednak nie wygląda tak zachęcająco.

Co powiecie na wizję miniaturowego komputera, który pozwala rozszerzać możliwości domowych urządzeń? Wbrew pozorom nie jest to nic nadzwyczajnego, bo właśnie taka wizja przyświeca urządzeniu o nazwie Intel Compute Card.

Intel Compute Card to właściwie pełnoprawny komputer, którego rozmiary są niewiele większe od karty kredytowej (94,5 × 55 × 5 mm). Cały patent polega jednak na tym, że komputerek można zainstalować wewnątrz innego urządzenia i tym samym rozszerzyć jego możliwości (partnerscy producenci już zaprezentowali pierwsze rozwiązania zgodne z Compute Card – należą do nich systemy Digital Signage, kioski multimedialne, komputery All-in-One, inteligentne telewizory i urządzenia domowe).

Producent przygotował kilka konfiguracji komputerka. Podstawowe wersje dysponują procesorem Intel Celeron N3450 lub Pentium N4200, 4 GB pamięci DDR3 RAM i 64 GB pamięci eMMC. W wydajniejszych zastosowano procesor Intel Core m3-7Y30 lub Core i5-7Y57, 4 GB pamięci DDR3 RAM i dysk SSD o pojemności 128 GB. Za bezprzewodową łączność odpowiada Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.2.

Kartę można zainstalować w specjalnej przystawce, która daje możliwość korzystania z niej jak ze standardowego komputera. Użytkownik może tutaj wykorzystać 3 porty USB 3.0, wyjścia HDMI 2.0 i mini-DisplayPort 1.2, a także standardowe złącze sieciowe RJ45. Przystawkę trzeba dokupić osobno - jej cena wynosi 110 dolarów.

Źródło: Benchmark.pl

Zapisz się do Newslettera

Partnerzy