Firmy ATP i ATP Media poinformowały, że od 16 do 20 listopada fani tenisa mogli wczuć się w emocje towarzyszące rozgrywkom Barclays ATP World Tour Finals w zupełnie nowy sposób. 

Dzięki współpracy ATP, ATP Media, Infosys (partnera ATP World Tour w dziedzinie globalnych usług technologicznych) oraz Sony Professional Solutions Europe goście strefy kibica w londyńskiej O2 Arena mogli wejść w wirtualny świat tenisa i przeżywać meczowe emocje na specjalnych, interaktywnych stanowiskach wyposażonych w system PlayStation®VR. 

PlayStation®VR for PlayStation®4 (PS4) został wprowadzony przez Sony Interactive Entertainment w październiku tego roku i od tej pory zapewnia graczom nowe, niezwykle realistyczne doznania. Stanowiska Barclays ATP World Tour Finals Experience przeniosły tę technologię do strefy kibica, gdzie nadały nowy wymiar oglądaniu meczów i zapewniły nieosiągalne dotąd przeżycia. Stało się to możliwe dzięki połączeniu nowych technologii ATP Media, Infosys i Sony Professional Solutions Europe z niepowtarzalnymi możliwościami zestawu PlayStation®VR, kamery śledzącej ruch i trzymanego w ręku sterownika. 

Stanowiska Barclays ATP World Tour Finals Experience łączą elementy obrazu z kortu, transmisji telewizyjnej i środowisk wirtualnych. Wykorzystywana jest do tego integracja systemu PlayStation®VR z nową technologią, którą stworzono specjalnie w celu zwiększenia poziomu interakcji przy oglądaniu sportu. Dzięki śledzeniu ruchów gogli i fizycznemu kontaktowi z kontrolerem użytkownik znajduje się w reaktywnym środowisku, które sam może kształtować, uzyskując bardzo naturalne wrażenia. 

W czasie trwania meczu źródłem szczegółowych informacji były też dane i wizualizacje firm Infosys i Hawk-Eye. Z myślą o miłośnikach serwisów społecznościowych dodano też streaming z serwisu MyATP (obecnie na Vixlet). 

Więcej na stronie https://oohmagazine.pl/11127,swiatowa-nowosc-pionierskie-wykorzystanie-systemu-playstation%C2%AEvr-i-rozwiazania-firmy-infosys.html 

Źródło: OOH magazine

Zapisz się do Newslettera

Partnerzy