Epson, najlepszy producent projektorów na świecie wg Futuresource Consulting Limited [1], został wybrany do realizacji projektu grupy artystycznej teamLab w nowo otwartym muzeum Amos Rex w centrum Helsinek. 118 projektorów Epson o bardzo wysokiej jasności tworzy realistyczne cyfrowe instalacje, zaś kolejnych 17 jest używanych do celów marketingowych i edukacyjnych w innych częściach muzeum.

- Ta wystawa pokazuje, jak świetnie można wykorzystać projektory, by zapewnić zwiedzającym niezapomniane wrażenia. Jest to coś, co z pewnością pomoże muzeum wzmocnić status Helsinek jako europejskiego miasta kultury — mówi Andrzej Bieniek, Business Account Manager w Epson Europe. - Muzea, w szczególności te, które chcą zaoferować odwiedzającym nowoczesne i angażujące doznania, mogą dzięki wykorzystaniu projektorów Epson ożywiać dzieła sztuki używając do tego wyraźnych i jasnych obrazów z projektorów o długotrwałej wydajności i niewielkich wymaganiach konserwacyjnych.

Projektory 3LCD firmy Epson są wykorzystywane do wyświetlania angażujących widzów instalacji cyfrowych stworzonych przez teamLab. Jest to licząca ponad 500 członków interdyscyplinarna grupa artystyczna, w skład której wchodzą programiści, inżynierowie, animatorzy CG, matematycy czy architekci. Ich celem jest „eksplorowanie nowej relacji między ludźmi, a światem za pomocą sztuki”. teamLab otworzył wiele dużych wystaw, które odbywają się równolegle w różnych miastach. Jedna z nich, zatytułowana Borderless, udostępniana od czerwcu br. w budynku MORI mieszczącym się w tokijskim DIGITAL ART MUSEUM okazała się wyjątkowym sukcesem frekwencyjnym.

- Ekspozycja teamLab jest wyjątkowo dużym wyzwaniem od strony technicznej. Z pomocą przyszły projektory 3LCD firmy Epson, które dzięki swojej jasności, kontrastowi i odwzorowaniu kolorów, najlepiej się nadają realizowania projektów związanych z kulturą i sztuką. — mówi Kai Kartio, dyrektor muzeum Amos Rex.

Muzeum Amos Rex jest miejscem, gdzie spotyka się sztuka i kultura miejska. Zostało tak zaprojektowane, aby udostępniać artystom elastyczne przestrzenie będące w stanie wyjść naprzeciw zmieniającym się wymaganiom nowoczesnej sztuki. Wyjątkowa jasność i odwzorowanie kolorów zapewniane przez projektory laserowe 3LCD oraz możliwość montażu obejmującego 360° sprawiają, że produkty Epson okazały się dla placówki idealnym wyborem do realizacji tego projektu. Zastosowane projektory Epson wyposażone w laserowe lub lampowe źródło światła 3LCD oferują rozdzielczość rzeczywistą 4K oraz obiektywy o ultrakrótkim rzucie.

[1] Futuresource Consulting Limited – Projectors Market Insights – WorldWide Analyser CY 2017 – 2018

Źródło: Epson

Zapisz się do Newslettera

Partnerzy