Widowiskowe IT

2017-10-10

Infrastruktura informatyczna w obiektach użyteczności publicznej, takich jak stadiony, hale sportowe czy centra wystawowe, ma służyć zwykle zwiększeniu bezpieczeństwa imprez masowych i zaangażowania ich uczestników.

W rozmaitych obiektach użyteczności publicznej zastosowanie znajdują rozwiązania Digital Signage, a więc systemy składające się z nośników obrazu, player-ów treści, oprogramowania i różnych dodatkowych akcesoriów. W przypadku nośników trwa ofensywa paneli LED. Potaniały one na tyle, że coraz częściej są stosowane także w obiektach użyteczności publicznej. Telebimy, jakie obecnie stosuje się na stadionach, są wykonane właśnie w tej technologii.

Choć rolę DS wciąż postrzega się, mając na myśli ekrany wyświetlające obrazy i komunikaty, to coraz bardziej funkcjonalne oprogramowanie może zmienić jednostronną komunikację w bardziej spersonalizowaną i interaktywną relację z użytkownikiem. W obiektach użyteczności publicznej, jak centra wystawowe czy muzea, zwiedzających bardziej zainteresują takie treści, na które będą mogli oddziaływać.

W pewnych projektach DS wielkoformatowe monitory może zastąpić projektor. Jednak trzeba pamiętać, że monitory mają większą jasność i dłuższą żywotność niż projektory lampowe. Dlatego – jak tłumaczy Jędrzej Filipowski, AV Account Manager w Optomie – projektor laserowy sprawdzi się w sytuacji, gdy klient chce uzyskać duży, ponad 100-calowy obraz, ale nie dysponuje budżetem wystarczającym na zakup czterech bezszwowych monitorów, które ze sobą połączy. Ponadto w przypadku instalacji wielomonitorowych do obsługi treści może być potrzebny specjalistyczny komputer z kartą wielowyjściową, co zwiększy koszt całej instalacji.

Audytoria i obiekty o podobnym charakterze potrzebują obecnie do prezentacji obrazu rozwiązań o wysokiej rozdzielczości. W salach, w których wykłady i zajęcia mogą się odbywać od godzin rannych do wieczora, nawet przez cały tydzień, sprawdzą się niezawodne projektory, zapewniające długi czas pracy bez interwencji technika. Zdaniem Jędrzeja Filipowskiego w takich zastosowaniach dobrym rozwiązaniem jest laserowe źródło światła, bo nie wymaga konserwacji i cechuje je długa żywotność.

Źródło: CRN

Oceń artykuł


   

Brak głosów

Waszym zdaniem
 
Treść: *
 
Podpis: *
 
 
 
 
 
Copyright © P.H.P. MARENGO 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.