Sony wprowadza projektory z serii F w wersji bez obiektywu

2017-06-07

Modele bez obiektywu pozwalają firmie Sony oferować rozwiązania, które lepiej spełniają potrzeby użytkowników w różnych zastosowaniach

Kierując się opiniami swoich klientów, Sony Professional Solutions Europe wprowadza nową linię projektorów z serii F. Będą one sprzedawane bez obiektywu, a przez to lepiej dostosowane do większych instalacji. Dotychczas projektory z serii F zawierały standardowy obiektyw, a dodatkowe obiektywy można było nabyć oddzielnie. Ponieważ jednak duże instalacje są realizowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami, większość klientów wybierała inne obiektywy z bogatej oferty Sony. Nową linię projektorów bez obiektywu tworzy pięć modeli dostosowanych do różnych wymagań: trzy laserowe (VPL-FHZ57L, VPL-FHZ60L i VPL-FHZ65L) oraz dwa z lampą (VPL-FH60L i VPL-FH65L). Wszystkie nowe modele można łączyć z całą dostępną gamą obiektywów Sony, umożliwiających instalację sprzętu w praktycznie każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego wielkości czy odległości projekcji.

— Zawsze szukamy sposobów, by lepiej spełniać potrzeby naszych klientów — mówi Robert Meakin, starszy menedżer produktu w Sony Professional Solutions Europe. — A ponieważ z otrzymywanych od nich informacji wynikało, że standardowy obiektyw jest w większości przypadków zastępowany innym, postanowiliśmy zaoferować wersję bez obiektywu, pozwalającą zaoszczędzić czas, wysiłek i pieniądze. Dzięki tej nowej linii możemy dostarczać naszym klientom rozwiązania, które dokładnie spełniają ich potrzeby.

Wszystkie modele z serii F bez obiektywu są przeznaczone do pracy w większych instalacjach, takich jak duże klasy i sale wykładowe, muzea, systemy Digital Signage w obiektach handlowych czy lobby w dużych firmach. Wspólną cechą nowych projektorów jest wyjątkowa jakość obrazu o żywej, naturalnej kolorystyce. Zapewnia ją zaawansowany system projekcyjny Sony 3LCD BrightEra oraz źródło światła, którego jasność wynosi, w zależności od modelu, do 6000 lumenów. Zaawansowana technologia optymalizacji obrazu sprawia, że widzowie mogą dostrzec nawet najdrobniejsze detale. Modele VPL-FHZ57L, VPL-FHZ60L i VPL-FHZ65L są ponadto wyposażone w laserowe źródło światła Z-Phosphor i wyświetlają szczegółowy obraz o rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200) oraz proporcjach 16:10.

Modele z laserem są zaprojektowane z myślą o uniwersalności: zapewniają pełną swobodę wyboru kąta instalacji (360°) i szeroki zakres elektrycznego przemieszczania osi obiektywu, dzięki czemu z łatwością można je zamontować pod sufitem lub w bok od osi ekranu. Zaawansowane laserowe źródło światła nie wymaga praktycznie żadnej konserwacji nawet przez 20 000 godzin pracy. W rezultacie koszty utrzymania projektora w całym okresie eksploatacji są niższe niż tradycyjnych modeli. Zarówno modele z laserem, jak i lampą wyposażono także w automatyczny system czyszczenia filtra, który powoduje usunięcie kurzu co 100 godzin pracy. Pozwala to użytkownikom skupić się na zapewnieniu fantastycznych obrazów, bez tracenia czasu na mozolne czynności konserwacyjne.

Źródło: inf. prasowa

Oceń artykuł


   

Brak głosów

Waszym zdaniem
 
Treść: *
 
Podpis: *
 
 
 
 
 
Copyright © P.H.P. MARENGO 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.