Monitory z przyciskami chroniącymi prywatność

2017-06-09

Sharp Europe wyposażył najnowsze modele z serii BIG PAD w dwa nowe przyciski chroniące prywatność użytkowników. 70-calowy model PN-70SC5 i 80-calowy model PN-80SC5 mają na obudowie umieszczone przyciski “Zatrzymaj obraz” i „Zaczernij ekran”, co pozwala osobie prowadzącej prezentację w natychmiastowy sposób wstrzymać przesyłanie obrazu ze swojego urządzenia, dając możliwość przygotowania kolejnego materiału do wyświetlenia. Takie rozwiązanie wprowadzono, by dać osobom prowadzącym prezentację większą kontrolę nad wyświetlanym obrazem, czyniąc ich wystąpienia bardziej angażującymi i stymulującymi współpracę.

Sharp wprowadził również kolejne udoskonalenia techniczne w ekranach monitorów PN-70SC5 i PN-80SC5. Są to pierwsze modele BIG PAD, które wyposażono w technologię „Direct Optical Bonding”, która poprawia jakość rozpoznawania dotyku. Nowe rozwiązanie pozwoliło usunąć szczelinę powietrzną między panelem LCD i powierzchnią dotykową, dzięki czemu punkt dotknięcia pokrywa się z punktem wyboru miejsca na ekranie.

Technologia Direct Optical Bonding i inne rozwiązania zastosowane w nowych panelach, np. 10-punktowe rozpoznawanie dotyku w podczerwieni, pozwalają podczas sterowania monitorami BIG PAD stworzyć wrażenie dotykowe zbliżone do pisania długopisem na papierze.

- Podczas projektowania modeli BIG PAD naszym priorytetem są wrażenia użytkowników. Spędziliśmy sześć lat, ulepszając każdy następny model i dążąc do tego, by nasze monitory uczynić szybkimi, intuicyjnymi i łatwymi w obsłudze. Tym, co z pewnością nie umknie uwadze użytkownikom najnowszych modeli, jest wyjątkowo precyzyjne rozpoznawanie dotyku oraz dodatkowe przyciski na obudowie, zapewniające lepszą kontrolę nad przebiegiem prezentacji. Możliwość zatrzymania lub zaczernienia obrazu oznacza, że nie musisz pokazywać, co dzieje się na twoim pulpicie, i masz więcej swobody. – komentuje Christopher Parker, Senior Product Manager, Visual Solutions, Sharp Europe.

Modele PN-70SC5 i PN80SC5 mogą również współpracować z oprogramowaniem Sharp Touch Viewing, które tworzy wygodny interfejs ekranowy pozwalający łatwo manipulować plikami różnych typów, włączając w to dokumenty pakietu Microsoft® Office, pliki wideo i strony WWW. Swoboda równoczesnego otwierania i zarządzania plikami różnego typu pozwala nadać dodatkową dynamikę organizowanym spotkaniom.

Żeby ułatwić współpracę podczas spotkań, monitory PN-70SC5 i PN80SC5 wykorzystują również aplikację Sharp Display Connect. Aplikacja ta umożliwia nawet 50 osobom podłączenie się do monitora BIG PAD bezpośrednio z ich urządzeń mobilnych, wprowadzanie notatek i oraz udział w prezentacji poprzez udostępnianie własnych materiałów na ekranie monitora BIG PAD.

Źródło: inf. prasowa

Oceń artykuł


   

Brak głosów

Waszym zdaniem
 
Treść: *
 
Podpis: *
 
 
 
 
 
Copyright © P.H.P. MARENGO 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.