Wyświetlacze LED wielkości kortu tenisowego na stadionie Saitama Stadium 2002

2012-01-12

Firma Mitsubishi Electric otrzymała zamówienie do prefektury Saitama, aby zainstalować na stadionie Saitama Stadium 2002 dwa 1011-calowe wyświetlacze Diamond Vision oraz wyświetlacze Ribbon na bandach o łącznej długości 400 m.

Wyświetlacze o rozmiarach 23 m x 10 m, czyli prawie tyle, co pełnowymiarowy kort tenisowy, zostaną zamontowane po przeciwnych stronach trybun. Będą o 20% większe od obecnie istniejących i będą zużywać o 35% mniej energii. Ekrany wykorzystujące najwyższej jakości diody LED umieszczone w odstępie 8mm są w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości Full HD. Jednoczesna kontrola nad wszystkimi wyświetlaczami Ribbon umożliwi koordynację renderingów AV na całym stadionie.

Ponadto przy głównym wejściu na stadion znajda się nowe 175-calowy wyświetlacze o rozmiarach 3,84m x 2,24m. Będą zbudowane z diod LED wysokiej jasności o plamce 6,7mm, dzięki czemu kontent będzie doskonale widoczny w świetle dziennym z odległości 2 metrów. Na zewnątrz stadionu zostanie zainstalowany również wyświetlacz Ribbon o długości 19,2m.

Wyświetlacze Diamond Vision będą największymi ze wszystkich, umieszczonych na japońskich stadionach piłkarskich. Pierwszy etap instalacji zostanie zakończony w marcu 2013 r., a całość ma być gotowa dokładnie rok później.

Źródło: Fareastgizmos

Tagi: Mitsubishi Electric, LED, sport,

Oceń artykuł


   

Brak głosów

Waszym zdaniem
 
Treść: *
 
Podpis: *
 
 
 
 
 
Copyright © P.H.P. MARENGO 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.